Britvic Hakkında

Britvic’in hikâyesi 1938'de başladı. Şirket, İngiltere halkına uygun fiyatlı vitamin kaynağı kaliteli meyve suyu ve mikser/karıştırıcı tedarik etme amacıyla kuruldu.

Britvic, İngiltere pazarına ilk olarak domates suyu, ardından ananas, greyfurt ve portakal suyu sundu.

Marka gelişmeye devam etti ve 1950'lerde Britvic Tonic, Britvic Ginger Ale ve Britvic Bitter Lemon ile ürün yelpazesi büyüdü.

Britvic bugün İngiliz Kraliyet Ailesi’ne mensup hanelerin de meyve suyu ve alkolsüz içecek tedarikçisidir.

Birçok diğer ödüle sahip olan Britvic, Kuzey Kıbrıs pazarında tonik çeşitleriyle Başman Group of Companies bayiliğinde adaya getirilmektedir.

Britvic Indian Tonic Water ve Britvic Elderflower Tonic Water bu yıl, dünyanın en iyi şefleri ve uzman tadımcıları, ‘sommelier’lerden oluşan Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü jürisi tarafından harika tatları nedeniyle ödüllendirildi.

 

Indian Tonic Water

Britvic Indian Tonic Water, Brüksel'deki ünlü Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nden (ITQI) Üstün Lezzet Ödülü (3Yıldız) ile ödüllendirilmiştir.

  • Britvic tonik çeşitleri alkollü bir içeceği seyreltmenin yanı sıra tek başına, alkolsüz bir içecek olarak tüketilebilir.
 

Low Calorie Indian Tonic Water

Britvic Low Calorie Indian Tonic Water’ın 100 mililitresinde sadece 1 kalori vardır. Üründe şeker bulunmamaktadır.

  • Britvic tonik çeşitleri sadece içki ve kokteyllerde ‘karıştırıcı’ olarak kullanılmaz.
 

Elderflower Tonic Water

Britvic Mürver Çiçeği Toniği likörlerle birleştirildiği gibi, aromalı tadıyla fark yaratarak kendi başına da içilmektedir. Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'nden (ITQI) Üstün Lezzet Ödülü (3 Yıldız) ile ödüllendirilmiştir.

  • Britvic tonik çeşitlerinin satışlarının yarısından fazlası, tüketicilerin klasik tonik ve aromalı tonikleri alkolle karıştırmaksızın cips, atıştırmalık, kuruyemiş ve bisküvi yanında kullandığını gösteriyor.
 

Spicy Ginger Ale

Britvic Baharatlı Zencefil Ale zencefil özü ile harikabir gazlı içecektir.

  • Kaliteli bir karıştırıcı olarak Britvic tonikçeşitleri kokteyllerinizin tadını mükemmel hale getirir.
 

Raspberry Tonic Water

Britvic Pembe Ahududu Tonik, yeni ahududu aroması ile kokteyllerin dışında tek başına da tüketilmektedir.

  • Publarda, barlarda ve restoranlarda özellikle cin, votka, rom veya likörlü kokteyl siparişinizi verirken ideal bir tadın sizesunulması için hangi tonik markasının kokteylinizde olmasını istediğinizi belirtmeyi unutmayınız.
 

Bitter Lemon

Lezzetli, narenciye aromalı Britvic Bitter Lemon’u kendi başına içebileceğiniz veya diğer meyve sularıyla karıştırabileceğiniz gibi kokteyllerde de kullanabilirsiniz.

  • Britvic tonikleri dünyanın dört bir yanındaki mekânların barmenleri ve personeli tarafından sertifikalandırılan Drinks International'ın hem trend hem de en çok satan mikserlerinde ilk 10'da ve üst sıralarda yer almıştır.