İfşa Et

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu (ICIJ) ve Basın Özgürlüğü Vakfı’nın kamu yararına yolsuzlukları ihbar eden yurttaşların güvenliğini sağlamak için kullandığı şifreli sistemleri Mikro-Makro da kullanıyor.

Ülkemizdeki yolsuzluk, rüşvet ve hileli işleri ifşa etmek için en güvenilir yolları kullanabilir; isminizin, soyadınızın, lokasyonunuzun, IP numaranızın ya da telefon numaranızın tarafımızdan veya başkası tarafından öğrenilemeyeceğinden emin olarak, aşağıdaki yolları takip ederek bize elinizdeki belgeleri veya yolsuzluk içeriğini güvenle iletebilirsiniz. 

Devlette ya da özel sektörde çalışıyor olabilirsiniz, eğer yasa dışı, etiğe aykırı ve kamu çıkarları aleyhine olan herhangi bir eylem ya da davranıştan haberliyseniz bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Gazetecilik meslek etiği ilkelerine bağlı bir kuruluş olarak kimliğinizin bizim tarafımızdan bile öğrenilemeyeceğinden şüpheniz olmasın.


Bize Doğrudan Gönderim Yapmak İçin
Göndereceğiniz dosyalarda kimliğinizin gizli olmasını istemek sizin en doğal hakkınız. Aşağıda bulunan “GÖNDER” tuşuna basmadan önce, dilerseniz dosyada herhangi bir şekilde kişisel bilginizin geçmediğinden emin olun. Buradan dosya gönderme işlemi yaparken internet üzerindeki kimliğiniz olan IP adresinizi veya herhangi bir bilginizi sistemimizde kesinlikle tutmadığımızı ve tutmayacağımızı bilmenizi isteriz.

Ancak yine de aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması için, isterseniz yükleme işlemini ortak internet kullanılan alanlardan (cafe, internet cafe, havaalanı, açık internet olan alanlar, vs.) birinden yapabilirsiniz.

Birden fazla dosya göndermek veya dosyanın yanında bir not eklemek isterseniz tüm dosyaları herhangi bir sıkıştırma yöntemi ile (zip, rar, tar, 7zip, vs.) birleştirip tek seferde iletebilirsiniz. Dosya sıkıştırma ile ilgili şu kaynaklardan yardım alabilirsiniz:

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14200/windows-compress-uncompress-zip-files
https://www.wikihow.com.tr/Zip-Dosyası-Nasıl-Yapılır
 

Aşağıdaki butona bastıktan sonra bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan dosyayı, fotoğrafı ya da ekran görüntüsünü seçip, “GÖNDER” tuşuna bastığınızda dosyayı kolay ve hızlı bir şekilde bize iletmiş olursunuz. İçeriği gönderdiğinizde İfşa Et sayfasının üst tarafında ‘Dosya başarıyla gönderildi’ ibaresi ile size otomatik teyit verilecektir.Telegram
Bir diğer yöntem ise bize Telegram uygulaması üzerinden ulaşmaktır. Bu uygulamayı cep telefonunuza iOS ya da Android uygulama marketlerinden kolayca indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirip açtıktan sonra kalem ikonuna basın (iPhone cihazlarda sağ üstte, Android cihazlarda sağ altta) ve yeni mesaj oluşturma ekranına geçiniz.

Telefon numaramız +90 533 852 60 63 ile bizi kaydettikten sonra bizimle şifreli Telegram mesajları ile iletişim kurabilirsiniz. Mesajınızı hesabımızın olduğu ekranın sağ üst tarafındaki üç noktaya basarak "Start secret chat" bölümünden gönderirseniz "self destruction timer" özelliği ile mesajların ne kadar süre sonra otomatik olarak silinebileceğini seçebilirsiniz.


Signal
Bir başka yöntem ise bize Signal uygulaması üzerinden ulaşmaktır. Bu uygulamayı cep telefonunuza iOS ya da Android uygulama marketlerinden kolayca indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirip açtıktan sonra kalem ikonuna basın (iPhone cihazlarda sağ üstte, Android cihazlarda sağ altta) ve yeni mesaj oluşturma ekranına geçiniz.

Arama bölümüne telefon numaramız +90 533 852 60 63 yazdıktan sonra bizimle şifreli Signal mesajları ile iletişim kurabilirsiniz. Mesajlarınız görülünce otomatik olarak Signal sistemi tarafından silinir.


E-Posta
Eğer güvenlik kaygınız yoksa bize iletisim@mikro-makro.net mail göndererek ulaşabilir ya da telefon numaramıza WhatsApp’dan bilgi geçebilirsiniz.
 

share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın