Dünya

‘Kimliksizler’in mücadelesi Avrupa Parlamentosu'na taşınıyor

Kıbrıs’ta karma evlilikten doğma çocuklara yapılan ayrımcılık ve hak ihlalleri ile mücadele eden Kimliksizler Derneği mücadelesini Avrupa Parlamentosu’na taşıyor...

Kıbrıslı Türklerin çocuklarının Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki vatandaşlık hakkı için mücadele eden Kimliksizler Derneği, Avrupa Parlamentosu milletvekili Niyazi Kızılyürek'in davetiyle Brüksel'e gitti. 

Kıbrıs'ın güneyinden ve kuzeyinden çeşitli örgüt temsilcilerinin yer aldığı ziyaret grubunda Kimliksizler Derneği'ni Tahsin Oygar temsil ediyor. 

Ziyarette, Avrupa Parlamentosu'ndaki AKEL Milletvekilleri ile görüşme gerçekleştirilecek ve "Kıbrıslı Türkler ve AB - Kıbrıs'ın Yeniden Birleştirilmesine İlişkin Perspektifler" konulu bir panel düzenlenecek. 

Tahsin Oygar, çeşitli AB ülkelerinden parlamenterlerle yapacağı görüşmelerde, Kimliksizler'in yaşadığı insan hakları ihlallerini gündeme getirerek, çözüm arayışlarında destek isteyecek. 

Oygar ayrıca, derneğin Petitions Komite'ye 675 imza ile sunmuş olduğu ve soruşturma başlatılması için Avrupa Komisyonu'na aktarılan dilekçeyi de takip edecek.
 

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın