Özel Haber

Sanıklar Okan Bolatçıoğlu ve Tarkan Kazım Ozansoy Mahkeme’deydi

Haber sitesi Kıbrıs Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in darp edilmesine ilişkin 4 sanıklı davada, duruşmaya sadece iki sanık geldi.

Haber sitesi Kıbrıs Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in 2 Ağustos 2021’de Lefkoşa’daki ikametgâhının avlusu içerisine girdiği sırada 2 erkek şahsın tasarruflarında bulunan beyzbol sopası ile başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu başının arka kısmında yaklaşık 8 santimetrelik kesinin oluşmasına ve 11 dikiş atılmasına sebebiyet verip, organize ve planlı bir saldırıyla ciddi şekilde darp edilmesi ile ilgili olarak dört sanığın İlk Tahkikat duruşmasına bugün devam edildi.

Yargıç Tutku Candaş’ın sanıkların Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını emretmek için yeterli sebep olup olmadığını incelediği davaya, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu ve sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy katılırken, tebligat yapılamadığı için sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk'un duruşmaya katılmadıkları görüldü. 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Candaş, duruşmaya gelmeyen iki sanığa tebligatların yapılması için davaya 28 Eylül’de devam edilmesine karar verdi.

Çağlar Yüksel’in darp edilmesi ile ilgili olarak, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun Range Rover marka aracında Girne'de 12 Ağustos tarihinde yapılan aramada, 9 mm çapında tabanca, şarjöre takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve 50 santim uzunluğunda demir cop bulunmuştu. Bolatçıoğlu'nun Çağlar Yüksel'i takip ettiği MOBESE kameralarından tespit edilmişti.

Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy’un beraberindeki sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’in evinin yakınına gittikleri, Ozansoy’un arabadan bir beyzbol sopası aldığı ve Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’i darp ettikleri belirlenmişti.

Kıbrıs Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in darp edilmesinde azmettirenlerin kim oldukları halen bilinmemekte birlikte şüpheli iki isim üzerinde duruluyor.

Sanık 1 Okan Bolatçıoğlu (solda); sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy (sağda)

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya [email protected]’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın