Dünya

Kıbrıs’ın güneyindeki seyahat acentelerine acente başına 2 milyon Euro hibe 

Kıbrıs’ın kuzeyi güneyi ile böyle nasıl rekabet edecek sorusunu sorduran kaynak aktarımı Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı.

Avrupa Komisyonu, perşembe günü pandemiden etkilenen seyahat acentelerini desteklemek için 2 milyon Euro’luk Kıbrıs devlet yardım programının onaylandığını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre programla, (güney) Kıbrıs Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren ve Kıbrıs'a Larnaka ve Baf havalimanları üzerinden uçuş gerçekleştiren havayolları ile sözleşme imzalayan seyahat acentelerine doğrudan hibe verilmesi onaylandı.

Avrupa Komisyonu, perşembe günü, pandemiden etkilenen seyahat acentelerini desteklemek için 2 milyon Euro’luk Kıbrıs devlet yardım programının onaylandığını duyurdu. Yapılan duyuruya göre programla, (güney) Kıbrıs Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren ve Kıbrıs'a Larnaka ve Baf havalimanları üzerinden uçuş gerçekleştiren havayolları ile sözleşme imzalayan seyahat acentelerine doğrudan hibe verilmesi onaylandı.

Kıbrıs programının amacı, turistlerin gelişi için teşvik verilmesi, oteller, restoranlar, gıda endüstrisi gibi ilgili işletmelere ve aynı zamanda kültürel ve sportif etkinliklere dolaylı olarak fayda sağlamak. Koşullara uygun olan acentelere verilecek hibe yararlanıcı başına 2,3 milyon Euro'yu aşmayacak ve en geç 30 Nisan 2022'ye kadar verilecek.

Kaynaklar: In Business News  - EU Agenda

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın