Dünya

Kriptoda yeni bir batış daha: BlockFi iflas etti

FTX'in çöküşünden en çok etkilenen ve iflası beklenen kripto borç veren BlocFi pazartesi günü iflas başvurusunda bulundu.

Kripto para borç veren fintech şirketi BlockFi pazartesi günü ABD'de iflas başvurusunda bulundu. BlockFi, FTX'ten bu yana başarısız olan son büyük dijital varlık şirketi oldu.

BlockFi, 2017 yılında Zac Prince ve Flori Marquez tarafından kuruldu. Şirket, kripto para birimi varlıklarını teminat olarak kullanarak, müşterilere borç para veriyordu.

BlockFi kurucuları, Flori Marquez (solda), Zac Prince (sağda), Fotoğraf: Coindesk

BlockFi, bugüne kadarki en büyük kripto iflası olarak FTX'in çöküşünden etkilendiğini açıklamış ve bu ay başında platformundan para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurmuştu.

BlockFi, FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’deki çöküşten önce, FTX'in ABD kuruluşundan alacağı 400 milyon dolarlık bir krediye karşılık FTX'e şirketi satın alma seçeneği sunduğunu kaydetmişti.

BlockFi, geçtiğimiz aylarda FTX tarafından kurtarılmak üzere şirketle anlaşma imzalayan birkaç mücadele eden kripto firmasından biriydi. Anlaşma, FTX'in kendisinin mali sıkıntıları ve federal ve eyalet soruşturmalarına tabi olması nedeniyle şu anda tehlikede...

Wall Street Journal'ın bildirdiğine göre, 2021 itibarıyla, BlockFi'nin 14 milyar ila 20 milyar dolar arasında müşteri mevduatı vardı ve 7,5 milyar dolar borç vermişti.
Kaynak: Wall Street Journal

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın