Özel Haber

Mikro-Makro'nun soruları var

Olay yerinde bulunan boş kovan sayısı 22. Bu kovanlardan 17'si 7.62 mm. çapında.

Dün gerçekleşen Halil Falyalı suikastini araştıran KKTC polisi dün gözaltına aldığı zanlı Ö.T’yi bugün Mahkeme’ye çıkararak tutukluğunun devamını talep etti.

Polis müfettişi Murat Bayram Mahkeme’ye verdiği şahadette 8 Şubat tarihinde 18:45 sularında Çatalköy, 20 Temmuz caddesinde kimliği tespit edilemeyen şahıslar tarafından SN 001 plakalı Cadillac marka araca yolun güney kısmından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını ve sürücü koltuğundaki Murat Demirtaş’ın olay yerinde öldüğünü, yolcu koltuğundaki Halil Falyalı’nın önce Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne, ardından Yakın Doğu Hastanesi’ne ambulansla götürüldüğünü ve Falyalı’nın hayatını kaybettiğini beyan etti.

Olay yerinde 17 adeti 7.62 mm çapında, 5 adeti 9 mm. çapında boş kovan ve 9 adet 7.62 mm. mermi çekirdeği bulunduğunu (toplam 31), zanlı Ö.T’nin olayla bağlantısı olduğunu, halen aranmakta olan şahıslar olduğunu, ölenlerin bugün otopsilerinin yapılacağını kaydeden Polis Müfettişi 3 gün tutukluluk talep etti.

Mahkeme yargıcı Hazan Aksun’un sorusu üzerine zanlı avukatı olmadığını söyledi ve olay sırasında sadece kiralık aracıyla oradan geçmekte olduğunu ileri sürdü.

Yagıç Hazan Aksun zanlı Ö.T’nin iki gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Mikro-Makro güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere dayanarak suikastle ilgili şu soruları soruyor:

► KKTC Polisi’ne Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş öldürülmeden 3 gün önce Falyalı’ya bir suikast düzenleneceği ihbarı yapılmış mıydı?

İhbar yapılmışsa KKTC Polisi herhangi bir önlem aldı mı?

► Kıbrıs’ın güneyinden 5 Şubat Cumartesi saat 02:00 sularında Baf Merkez Polis Karakolu’ndan acil çıkış kapısının açık olması nedeniyle rahatlıkla firar eden biri Rus, diğeri Azeri kökenli olduğu ileri sürülen ve halen bulunamamış olan 2 firarinin kuzeye kaçmış olabileceği iddiaları karşısında KKTC Polisi’nin ayrı bir araştırması var mı?

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın