Özel Haber

Polis avukat Serhan Çınar’ın tutuklanmasını talep etti

Halil Falyalı’nın avukatı Serhan Çınar için Polis’in tutuklama emri çıkarttığı ileri sürüldü. Nöbetçi yargıcın avukat Serhan Çınar'ın tutuklanmasını uygun görmemesi üzerine Polis'in Serhan Çınar'a tanığa müdahale etmek ve polise mukavemet göstermekten dava okuduğu iddia edildi. Avukat Serhan Çınar'ın Ağır Ceza'da yargılanabileceği öne sürülüyor.

Girne Polisi'nin tutuklama emriyle aranmakta olan Halil Falyalı hâlâ bulunamazken, Halil Falyalı’nın avukatı Serhan Çınar için Polis’in tutuklama emri çıkarttığı ileri sürüldü.

Mikro-Makro’nun birçok faklı kaynaktan edindiği ve örtüştüğünü tespit ettiği iddialara göre, Les Ambassadeurs Hotel and Casino'nun kasiyeri olarak çalıştığı sırada eziyet görerek, ağır şekilde darp edildiği ileri sürülen ve tutuklu yargılanan T. K ile bağlantılı olarak avukat Serhan Çınar’ın bir tanığa müdahale ettiği öne sürülüyor.

İddialara göre, avukat Serhan Çınar T.K’dan Halil Falyalı hakkında Polis’e verdiği ifadeyi geri çekmesini talep etti. T.K’nın ifadesini geri çekmesi için eşine bir miktar para vermeye çalıştığı ileri sürülen avukat Serhan Çınar aleyhine T.K’nin eşi tarafından Polis'e şikâyette bulunuldu.

Parayı Polis’e teslim eden T.K’nın eşinin ifadesini değerlendiren Polis, avukat Serhan Çınar hakkında tanığa müdahalede bulunmaktan tutuklama emri çıkarttı. Bu arada tutuklama emri üzerine avukat Serhan Çınar’ın Polise mukavemet gösterdiği ileri sürüldü.

Mahkemeye çıkarılan avukat Serhan Çınar hakkında nöbetçi yargıcın tutukluluk kararı vermeyi uygun görmemesi üzerine, Polis’in, avukat Serhan Çınar’a tanığa müdahale etmek ve Polis'e mukavemet göstermekten dava okuduğu öne sürüldü.

Tanığa şikâyetini geri çekmesi için telkinde bulunmak ve para teklif etmenin ağır cezalık bir suç olduğu kaydediliyor. İddialar doğruysa ve kanıtlanırsa avukat Serhan Çınar’ın Ağır Ceza’da yargılanacağı belirtiliyor.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın