Dünya

‘Tekbir İletişim’ adındaki Instagram hesabı dolandırıcı çıktı!

KKTC Polis Genel Müdürlüğü 'Instagram ve sosyal medyadaki sahte cep telefonu çekilişine karşı dikkat!' başlığı ile yayımladığı basın bülteniyle halkı uyardı.

Polis Basın Subaylığı sosyal medyada sahte hesaplara ve sahte hesaplar üzerinden dolandırıcılık faaliyetlerine dikkat çekti.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında, bazı kötü niyetli kullanıcılar tarafından açılan sahte hesaplarla, çeşitli senaryolar üretilerek dolandırıcılık faaliyetleri yapılmaya ve şahıslardan sahtekarlıkla para temin edilmeye devam ediliyor.

Son olarak Instagram kullanıcısı “TEKBİR İLETİŞİM” tarafından, dolandırmak kastı ile cep telefonu ödüllü bir çekiliş düzenlendiği ve çekiliş sonucunda “I Phone 14 Pro Max” cep telefonu kazandığı beyanında bulunduktan sonra, verilen banka hesap numaralarına kayıt ücreti için birçok kez para havale edilmesi sağlanarak, instagram kullanıcısı bir şahıstan 182.822,07 TL paranın sahtekârlıkla temin edildiği tespit edilmiştir.

Halkımızın benzer mağduriyetleri yaşamaması adına, internet üzerinden veya sosyal medya platformlarından alışveriş yapacakları zaman çok dikkatli olmaları ve satın alacakları ürünlerin fiziki varlıklarını görmeden, verilen banka hesap numaralarına para havale etmemeleri önemle rica olunur.”
Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın