Özel Haber

Çağlar Yüksel’i ağır yaralayanlar tekrar Mahkeme’ye çıkarıldı

Sanık 1 Okan Bolatçıoğlu, sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy, sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk'un evrak üzerinde Ağır Ceza’ya havale edilip edilmeyeceğine karar verecek ilk sorguya bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde devam edildi. 

Kıbrıs Gerçek haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in 2 Ağustos 2021’de gece yarısı evinin önünde darp edilerek ağır yaralanmasına, başına 11 dikiş atılmasına ve geçici hafıza kaybına uğramasına yönelik ilk sorgu duruşmalarına devam ediliyor. 

Sanık 1 Okan Bolatçıoğlu, sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy, sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk'un evrak üzerinde Ağır Ceza Mahkemesi'ne havale edilip edilmeyeceğine karar verecek ilk tahkikata bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde devam edildi. 

Sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk hakkında sosyal tahkikat raporu hazırlanacak

Savcılık, sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk 19 yaşın altında olduğunu Mahkeme’nin bilgisine getirdi ve sanık hakkında sosyal tahkikat raporunun hazırlanması için Mahkeme’den tehir talep etti.

Mahkeme, sanıkların aynı teminat şartlarının devamı kaydıyla, bir sonraki ilk sorgu duruşmasını 9 Kasım Çarşamba gününe erteledi.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve KKTC yasaları uyarınca 24 yaş ve altındaki genç suçluların Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sosyal, ailesel ve eğitimsel durumu ile ilgili sosyal tahkikat raporu hazırlanıyor ve suçlunun hangi şartlarda yetiştiğine dair hazırlanan rapor Mahkeme’ye sunuluyor.

Ne olmuştu?

Çağlar Yüksel’in darp edilerek ağır yaralanması öncesinde sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun Çağlar Yüksel'i, sanık 3 Ahmet Ateş adına kayıtlı olan SD 762 plakalı, BMW marka araç ile takip ettiği MOBESE kameralarından tespit edilmişti.

Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy, beraberindeki sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’in evinin yakınına gitmiş, Ozansoy’un arabadan aldığı bir beyzbol sopası ile sanık 4 Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’i darp ettikleri belirlenmişti.

Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki araçta markası meçhul, 9 mm çapında tabanca, şarjöre takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve 50 santim uzunluğunda demir cop bulunmuştu!

Ayrıca daha sonra, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki Range Rover marka araçta, Girne’de Polis tarafından arama yapılmış ve araçta markası meçhul, 9 mm çapında tabanca, şarjöre takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve 50 santim uzunluğunda demir cop bulunmuştu.

Okan Bolatçıoğlu’nun kullandığı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’ye kayıtlı olduğu ortaya çıkmıştı!

Mikro-Makro, 16 Ağustos 2021 tarihli yayınında Okan Bolatçıoğlu’nun kullandığı kırmızı renkli Range Rover marka, KS 400 plakalı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’den alındığını tespit etmişti.

Kıbrıs Gerçek, 31 Ağustos 2021 tarihli yayınında Çağlar Yüksel’i takip eden ve içinde markası meçhul tabanca bulunan Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki ‘KS 400 plakalı aracın Arhun’lara ait olan Özmerhan LTD adına kayıtlı olduğu'nu yazmıştı.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya [email protected]’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın