Kıbrıs

Meray Dürüst soruşturma amaçlı 3 gün daha tutuklu kalacak

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde yürütülen soruşturma kapsamında dün tutuklanan zanlı Meray Dürüst'e bugün çıkarıldığı mahkemede üç gün tutukluluk verildi.

Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği tarafından Güzelyurt'ta faaliyet gösteren KSTBU'da yürütülen sahte belge soruşturması kapsamında dün tutuklanan zanlı Meray Dürüst bugün Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı. Zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri verildi.  

►"3'üncü ve 4’üncü sınıfta derslere girmeden 3 yıl sonunda mezun edildi"

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç huzurunda saat 10.00’da başlayan duruşmada, tahkikat memuru, 6 Şubat tarihinde başlayan soruşturma neticesinde; zanlı Meray Dürüst'ün Psikoloji Bölümü'ne kaydolduğu, 3'üncü ve 4’üncü sınıfta derslere girmeden 3 yıl sonunda mezun edilerek diplomasının Milli Eğitim Bakanlığı'na verilerek tedavüle sürüldüğünün belirlendiğini kaydetti.

►Zanlının ifadesinin doğru olmadığı görüldü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda müdürlük görevi yapan Meray Dürüst'ten izahat istenmesi üzerine ise üniversite öğrenimi gördüğü sırada yaz okulu ve üstten ders aldığını söylediğini dile getiren tahkikat memuru, yapılan soruşturma kapsamında bu ifadenin doğru olmadığının görüldüğün belirtti.

►Zanlının evinde de arama yapıldı

Zanlı Meray Dürüst'ün evinin arandığını da sözlerine ekleyen tahkikat memuru, konu ile ilgili birçok kişiden ifade alınacak olmasından dolayı davanın selameti açısından zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç de, zanlının 3 gün daha tutuklu kalması emirini verdi.

Kaynak: TAK

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın