Dünya

Polis Basın Bülteni'nden...

Yol içerisinde şüpheli şekilde duran araçta yapılan aramada uyuşturucu bulundu...

Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu 

►1.    24.02.2023 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde bulunan Yonca Kavşağı’nda, devriye halinde olan bir polis ekibi tarafından, yol içerisinde şüpheli şekilde bir aracın durduğun tespit edilmesi üzerine, bahse konu aracın sürücüsü İ.V.U. (E-35) alıkonularak üzerinde ve bahse konu araçta yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü ile yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

►2.    24.02.2023 tarihinde, saat 16:00 sıralarında, Mormenekşe’de, M.K. (E-35)’nin kalmakta olduğu ikametgâhta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri türü ile yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan streç film kağıdı parçası bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

►3.    24.02.2023 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Ötüken’de, M.B. (E-38)’nin üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgâhta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Vahim zarar ve ciddi darp  

24.02.2023 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Değirmenlik’te, aralarında yaşanan tartışma sonucu Y.G. (E-40), Mustafa DOĞAN (E-48)’ın vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp edip, sağ ayak diz kapağının kırılmasına sebep olmuştur. Y.G. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

İzinsiz ateş yakmak ve eski maden ticareti yapmak 

24.02.2023 tarihinde, saat 13:30 sıralarında, Mevlevi Çöplük Bölgesinde, A.B. (E-45), yetkili makamdan izinsiz topladığı eski maden olan buzdolabı ve televizyon kablolarını yakıp erittiği sırada İtfaiye Ekipleri tarafından tespit edilmiştir. Akabinde, bahse konu şahsın kullanımındaki van araçta yapılan kontrolde, yetkili makamdan izinsiz olarak topladığı yaklaşık 750 kilogram ağırlığında, eski maden olan hurda demir bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs aleyhinde yasal işlem başlatılmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Kayıp şahıs (Gelişme) 

22.02.2023 tarihinden beridir kayıp olduğu bildirilen Lefkoşa’da sakin Sinem BAKIRHAN (K-14) bulunmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

Trafik kazası

24.02.2023 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Lefkoşa’da Rauf Denktaş Caddesi üzerinde, Fediye PEHLİVAN (K-39) yönetimindeki GV 212 plakalı araç ile güney istikametine doğru seyrettiği sırada, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi önlerine geldiğinde, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmeye çalışan Şenel ÜNAYLIER (K-68)’e çarpmıştır. Kaza sonucu yaralanan yaya Şenel ÜNAYLIER, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, burun kemiğinde kırık teşhisi nedeniyle Kulak Burun Boğaz servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
Kaynak: PGM-Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın