Özel Haber

Çağlar Yüksel’e organize saldırıda 2 sanık suçlarını kabul etti!

Çağlar Yüksel’i ağır yaralamakla suçlanan 4 sanıktan, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk itham edildikleri 5 ayrı suçlamada, suç işlediklerini kabul etti. Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy ve sanık 3 Ahmet Ateş ise suçlamaları olduğu gibi reddetti. 

Kıbrıs Gerçek haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel'in 2 Ağustos 2021 tarihinde, evinin avlusunda beyzbol sopası ile ağır yaralanması, başında 4 cm. derinliğinde kesi oluşması ve kafasına 11 dikiş atılmasına yönelik davanın duruşması bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Çağlar Yüksel’i ağır yaralamakla suçlanan 4 sanıktan, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk itham edildikleri 5 ayrı suçlamada, suç işlediklerini kabul etti. Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy ve sanık 3 Ahmet Ateş ise suçlamaları olduğu gibi reddetti. 

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’ın oluşturduğu Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzurunda görülen duruşmada, sanıkların itham edilmesinden sonra savcı Ahmet Özlemler Mahkeme’ye tanık ifadeleri hakkında bilgi verdi.

11 Emare sunuldu...

Savcılık, tanıkların ve sanıkların ifadeleri, olayın yaşandığı alandaki görüntülerden oluşan bir CD, Çağlar Yüksel’in ağır yaralı olarak çekilmiş fotoğrafları, hastane acil kayıt defteri, doktor raporu, olay yeri fotoğraflarından oluşan bir başka CD, olay mahalli krokisi gibi toplam 11 emareyi Mahkeme’ye sundu.

“Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy’a ait Arena Fitness, Fight Club’ın bitişiğindeki Yakındoğu Bank’ın güvenlik kameralarından alınan görüntüler var”

Savcı Ahmet Özlemler, olayda kullanılan arabanın bulunduğu Girne’deki, sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy’a ait Arena Fitness Club’ın bitişiğindeki Yakındoğu Bank’ın güvenlik kameralarından alınan görüntüler olduğunu da kaydetti.

Savcılık, Çağlar Yüksel’in olay sonrasında verdiği ek ifadede 4 sanık dışında, ‘bazı şahıslardan şikâyetçi olduğu’nu belirtti

Savcı ayrıca müşteki tanık Çağlar Yüksel’in olay sonrasında verdiği ek ifadede 4 sanık dışında, ‘bazı şahıslardan şikâyetçi olduğu’nu belirtti. Ancak ek ifade Mahkeme’ye emare olarak sunulmadı. 

“Kanun yolunda gittik, şikâyetleri yaptık”

Suçlamalar kabul eden sanıkların duruşmasına devam edilirken sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun avukatı Çağdaş Par Mahkeme’ye olay sonrasında dava ile ilgili birçok haber yapıldığını, olay sonrası yapılan haberlerle ilgili “Çağlar Yüksel hakkında ‘kanun yoluna gittiklerini ve birçok şikâyet yaptıkları”nı, “kanun dışı bir şey yapmadıkları”nı ifade etmesi Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun’un dikkatini çekti.

2 sanıklı davaya 15 Eylül’de devam edilmesine karar verilirken, suçlamaları reddeden sanıklar sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy ve sanık 3 Ahmet Ateş’in davaları ayrıldı. 

Suçlamaları kabul etmeyen 2 sanık için Savcılık yeniden ithamda bulunarak, yeni dava dosyalayacak.

Bilgi Notu: Müşteki Çağlar Yüksel daha önce yaptığı bir açıklamada, Ağır Ceza’da resmi evrakta sahteleme yapmaktan yargılanan Tekin Arhun’la ilgili yayınlarına devam etmemesi için kardeşi Ömer Arhun ve Mahmut Şimşekatan'ın kendisini aradığını belirtmişti.

Yüksel’in ek ifadesinde Tekin Arhun-Ömer Arhun kardeşler ve Mahmut Şimşekatan'dan şikâyetçi olup olmadığı davada şahadet verdiğinde ortaya çıkacak

Müşteki tanık Çağlar Yüksel’in Polis'e verdiği ek ifadesinde Tekin Arhun-Ömer Arhun kardeşlerden ve Mahmut Şimşekatan'dan şikâyetçi olup olmadığı, devam eden duruşmalar sırasında Çağlar Yüksel şahadet verdiğinde ortaya çıkacak.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın