Kıbrıs

Polisiye haberler

13 Nisan 2024 tarihli Polis Basın Bülteni'nden:

Ani ve gayri tabii ölüm 

12.04.2024 tarihinde, saat 15.15 sıralarında, Zümrütköy sakin Refik SALP (E-49) kalmakta olduğu ikametgâhı içerisinde ölü olarak bulunmuştur. Adı edilenin vücudu üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenesinde, darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Ölüm sebebi yapılacak otopsisinin ardından belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.  

Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu 

12.04.2024 tarihinde, saat 18:45 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde İstiklal Caddesi üzerinde, devriye halinde bulunan trafik ekipleri tarafından yol içerisinde park halinde bulunan M.G.(E-47) kullanımındaki ve R.S.(E-36)’nin yolcu olarak bulunduğu araçta, söz konusu şahısların şüpheli hareketleri sonucu olay yerine gelmesi sağlanan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından konu araçta yapılan aramada; içeriğinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 59 adeti tam ve 1 adeti yarım kağıtlar bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Sahtekârlıkla para temini (gelişme) 

Mart ve Nisan 2024 ayları içerisinde, Lefkoşa ve Girne’de, herhangi bir yetkisi olmadığı halde fotoğrafları çekip paylaştığı apartman dairelerini kiralamak maksadı ile Facebook sosyal paylaşım platformunda "Girne Kiralık Evler" isimli kullanıcı hesabı kurarak paylaşım yapan H.Ş.(E-29)’nin, paylaşım üzerinden daire kiralamak için kendisi ile iletişime geçen iki ayrı kişiden daha kira ve depozito bedeli olarak toplamda 2930 Stg ve 37,100 TL nakit paraları sahtekârlıkla temin ettiği tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs benzer suçlardan poliste halen tutuklu bulunmaktadır. Soruşturma devam etmektedir. 

Polisi darp görevinden men, sarhoşluk, rahatsızlık, uygunsuz tavr-ı hareket ve itale-i lisan 

13.04.2024 tarihinde, saat 06:00 sıralarında, Girne’de, Reyhanlı Sokak üzerinde, 293 mlgr alkollü içki tesiri altında sarhoş bir vaziyette bulunan Y.C. (E-46), makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yaratmasından dolayı olay yerine gidip olaya müdahale eden ve söz konusu şahsı suç üstü hali gereği tutuklayan polis memuruna küfür edip, göğsüne vurmak suretiyle darp ederek polisi görevinden menetmiştir. Soruşturma devam etmektedir. 

Kavga, sarhoşluk ve rahatsızlık 

13.04.2024 tarihinde, saat 01:30 sıralarında, Girne'de 20 Temmuz Kordon Boyu Caddesi üzerinde, 259 mlgr alkollü içki tesiri altında bulunan Y.U.(E-36) ve 59 mlgr alkollü içki tesiri altında bulunan E.K.(E-49), aralarında çıkan tartışma sonucu, birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile gelişi güzel vurmak suretiyle kavga edip, makul mazeretleri olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yapmışlardır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Ülke genelindeki trafik denetimlerinde 217 sürücü rapor edildi

12.04.2024 tarihinde, ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 1,906 araç sürücüsü kontrol edilmiş olup, çeşitli trafik suçlarından dolayı toplam 914 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 10 sürücü tutuklanmış ve 37 araç ise trafikten menedilmiştir.

Rapor edilen trafik suçları ise;
231’i yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 
22’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 
3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak,
8’i sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 
4’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 
9’u seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 
3’ü sigortasız araç kullanmak ve
93’ü diğer trafik suçlarından oluşmaktadır.

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın