Kıbrıs

TRT kurumsal sitesinden Sefa Karahasan’ın ismi kaldırıldı

Mikro-Makro’nun internet üzerinden yaptığı incelemede, TRT'nin kurumsal web sitesinde KKTC/Lefkoşa Temsilciliği başlığı altındaki 'Temsilci' kısmının boş olduğu görüldü.

2021’de TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) Kıbrıs Temsilcisi olan Sefa Karahasan, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ndeki soruşturma kapsamında sahte kayıt temini ile doktora diploması almakla suçlanıyor.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde bugün yargıç huzuruna çıkartılan Karahasan’a 3 gün tutukluluk emri verildi.

Mahkeme’de şahadet veren Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'nde görevli Tahkikat Memuru Ali Erdelhun, zanlı Karahasan’ın diplomayı tedavüle sürüp sürmediğinin araştırılacağını bildirdi.

Karahasan sahte kayıt temin ederek aldığı diplomayı tedavüle sürdüyse, örneğin üniversitede ders vererek maddi menfaat sağladıysa ya da TRT’ye temin ettiği diplomayı sunarak, daha fazla ücret aldıysa 7 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanabilecek.

Şayet diplomayı tedavüle sürmediyse 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak.

Mikro-Makro’nun internet üzerinden yaptığı incelemede, TRT'nin kurumsal web sitesinde KKTC Lefkoşa Temsilciliği’nin 'Temsilci' kısmının boş olduğu görüldü.

Sitenin ‘TRT Kurumsal’ başlıklı bölümünün alt başlıklarından ‘Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’ sekmesinde, KKTC/Lefkoşa Temsilciliği’nde artık bir temsilci adı yer almıyor.
 

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın