Dünya

‘Daha büyük bir sorun var: Kara parayla gelen mafyalar’

İngiltere'nin başkenti Londra'yı ziyaret eden Türkiye ana muhalefet partisi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye'nin gri listeye girdiğini hatırlattı ve 'kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesidir bu’ dedi.

İngiltere'nin başkenti Londra'yı ziyaret eden Türkiye ana muhalefet partisi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT televizyonuna bağlanarak açıklamalarda bulundu.

İngiltere ziyaretine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Türkiye'yi aydınlığa çıkarmak, bilgi ekonomisini ülkemize nasıl egemen hale getiririz, nasıl bu işi çözeriz, bu krizden nasıl çıkarız, temiz parayı Türkiye'ye nasıl getiririz. Türkiye'yi kirli paradan nasıl arındırırız bunun için İngiltere'deyim. Görüşmelerimi bu çerçevede yapıyorum. Finans çevreleriyle, teknoloji çevreleriyle, bilgi ekonomisi konusunda yayın yapanlarla, toplumun değişik kesimleriyle, Türkiye'de katma değeri yüksek ürün üretmek, işsizlik sorununu çözmek, Türkiye'ye temiz para getirmek, Türkiye'yi nasıl arındırırız bunun çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye’yi gri listeye soktu. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesidir bu’

Uyuşturucu iddialarına ilişkin Kılıçdaroğlu, “Önce maddi olarak batırdılar… Sonra da kara paraya izin verdiler ve manevi batırma süreci başladı. Erdoğan güya sigaraya karşı. Ama uyuşturucu parasında sorun yok Erdoğan'a göre. Ülkeyi gri listeye soktu. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesidir bu. İş yapmamak demek. Sürekli kontrol altında tutulmamız demek” dedi.

“Daha büyük bir sorun var: Kara parayla gelen mafyalar”

“Daha büyük bir sorun var: Kara parayla gelen mafyalar. Baronlar at koşturuyorsa bu ülkede burada bir sorunumuz var” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Allah aşkına bizi dinleyen bütün vatandaşlarıma sormak isterim. Sırpların ne işi var İstanbul'da? Sorun kendinize” diye konuştu.

“Temiz paranın girdiği sokaktan kirli para, uyuşturucu paraları kaçar”

Uyuşturucu baronlarına seslenen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Hala hayattayken kaçın, seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğim kafalarını koparacağım. Evlatlarımızı zehirleyenlere karşı asla acımayacağım. Emniyetin raporları bunları anlatıyor”

“İktidar sahipleri emniyetin raporlarını dahi okumaktan aciz insanlar. Bu işe göz yumanlar hapse girecek. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu konuda çok netim ve kararlıyım.”

“Yalandan ‘bacak kırma' algısı. Torbacı operasyonu algısı boş şeyler bunlar. Bunlar toplumu kandırmak. Biz gerçek çözüme odaklanacağız.”

“Çözüm, temiz parayı, temiz yatırımcıyı Türkiye'ye getirmektir. O paralarla o yatırımlarla gençleri sokaktan toplayacağız. Temiz paranın girdiği sokaktan kirli para, uyuşturucu paraları kaçar. Ben bu parayı getireceğim. Bunun sözünü verdim. Bunun için Londra'dayım”

“Uluslararası uyuşturucu baronlarına sesleniyorum, şehirlerimizi terk edin. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğiz”

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından da şu ifadeleri paylaştı:

“Türkiye'yi önce maddi açıdan batırdılar. Sonra da kara paraya izin verdiler ve manevi olarak batırma süreci başladı. Erdoğan güya sigaraya karşı. Ama kara parada sorun yok. Ülkeyi gri listeye soktular. Kara para pisliğinin bulaştığı ülkeler listesi bu.

Kara para ile şehirlerimize mafya geldi. Uluslararası uyuşturucu baronlarına sesleniyorum, şehirlerimizi terk edin. Seçimi aldıktan sonra peşinize düşeceğiz.

Peki çözüm nerede? Çözüm temiz parayı, temiz yatırımcıyı ülkeye getirmektedir. O paralarla, o yatırımlarla gençleri sokaklardaki bu bataklıktan çekip alacağız.

Temiz paranın girdiği sokaktan, kirli para hemen kaçar. Ben bu parayı bulup getireceğim. Bunun için Londra'dayım. Burada görüşeceğim bazı yatırım bankaları ve girişim sermayesi fonları dünyada 5 Trilyon Dolar parayı yönetiyor. Halkımdan ricam, sabırla Kasım sonunu bekleyin.”
Kaynak: Sözcü

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın